Durum çalışmaları

Dünyanın En Büyük İşletmeleri ve Eğitim Enstitüleri, Yinelenen İçeriği Doğrulamak ve Öğrenci Gönderimlerindeki İntihalleri Belirlemek için Copyleaks’e Bağlıdır.

Copyleaks’in çeşitli işletmeler ve akademik kurumlar için intihal vakalarını belirlemeye nasıl yardımcı olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıyı okuyun.

Web Sitesi Editör Ekibi
Accenture’ın Yaratıcı Yazarlık departmanı, müşterileri için pazarlama materyalleri oluşturur. Web sitesi için yazarken, yazarlardan bazılarının rakip web sitelerinden telif hakkıyla korunan materyalleri aldığını keşfettiler. Editörler artık düzenleme sürecinin bir parçası olarak Copyleaks kullanıyor ve bulunan yinelenen içeriği düzeltmek için benzerlik raporunu yazarlarıyla kolayca paylaşabiliyor.
Macmillan, öğrencilerin yazılarını geliştirmek için Copyleaks API’yi kendi dijital öğrenme platformu Achieve’e entegre etti. Achieve’de uygulanan intihal tespit öğeleri, öğrencilerin bir ödevin son halini göndermeden önce kazara intihal olup olmadığını anlamalarına yardımcı olur. Öğrenciler ayrıca araştırma ve yazma sürecinde kullandıkları uygun kaynakları belirleyebilirler.
Çevrimiçi Öğrenme Platformuna Ulaşın
Sanal Öğrenme Platformu
Edgenuity, K-12 için sanal öğrenme sağlamak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki binlerce okul bölgesiyle birlikte çalışıyor. Fakülte kullanıcılarının çoğunun, öğrencilerinin forumlardan ve internetin her yerinden yanıtları kopyaladığını keşfettiklerini ve meydana gelen intihal olaylarını azaltmak istediklerini keşfettiler. Ürünlerine Copyleaks API’yi uyguladıktan sonra, aşırma amaçlı okul atamalarında önemli bir düşüş oldu. Öğretmenler ve öğrenciler artık Copyleaks tarafından sağlanan benzerlik raporundaki öğeleri görüntüleyebilir.
Acı noktaları, Moodle LMS ile entegre olmalarıydı, ancak fakülte bir “intihal barometresi” eklemek istedi, böylece öğretmenler, öğrencilerinin intihal yapmadığını bilerek rahat hissedebilirler. Copyleaks ile çalışırken, mevcut LMS platformlarına fakülte ve öğrencilerin erişebileceği bir araç ekleyebilirler. Artık hem öğretmenler hem de öğrenciler benzerlik sonuçlarının sonuçlarını doğrudan Moodle’dan görebiliyor ve hem öğrenciler hem de öğretim üyeleri için intihalin önlenmesine yönelik rutin seminerler var.
40.000+ Öğrenci
Öğrenme Yönetim Sistemi
Instructure tarafından sunulan Canvas, Canvas ile bütünleşmek ve pazarlarının bir parçası olmak için e-öğrenme platformları sunar. Artık Canvas ile çalışan herhangi bir kurum, Copyleaks’i kendi ortamlarına hızlı bir şekilde entegre etme yeteneğine sahiptir. Hem öğretmenlere hem de öğrencilere yazma süreçleri sırasında başka bir öğrenme aracı sağlamak için tüm eğitim ayarları Canvas kurulumuna dahil edilmiştir. Copyleaks’in Canvas SpeedGrader içinden nasıl çalıştığını burada görün.
Cisco, ürün satıcıları için iş ortağı programları sunar. İçerik yazarlarından bazılarının dahili belgelerden ve çevrimiçi içerikten intihal yaptığını tespit ettiler. Editörleri artık intihal vakalarını tespit etmek için 100 sayfalık ürün belgelerini kontrol etmek için Copyleaks kullanıyor. Kendi yazı ekiplerini denetlerken, başka bir şirketin özel Cisco içeriğini çaldığını ve Copyleaks benzerlik raporunun Cisco hukuk ekibi için bir varlık olduğunu da buldular.
Öğrenme Yönetim Sistemi
E-Öğrenme ve Çevrimiçi Derece Platformu
UpGrad, özel yapım çevrimiçi öğrenme platformlarıyla entegre olmak için bir intihal tespit çözümüne ihtiyaç duyuyordu. Öğrencilerin gönderdikleri her ödev ile benzerlik raporu almalarını sağlayan Copyleaks’i ortamlarına eklediler. Benzerlik yüzdesi çok yüksekse uyarılırlar ve atamalarını buna göre güncelleyebilirler.
İhtiyaçları, müşterilerinin çevrimiçi başka bir yerde yinelenen içerik olup olmadığını bulmalarına ve SEO sıralamalarını daha da iyileştirmelerine yardımcı olacak bir “özgünlük” özelliği eklemekti. Artık metin gönderildikten sonra, kullanıcılar içeriğinin ne kadar orijinal olduğunu ve bu metni başka hangi kaynakların kullandığını içeren bir puan alır. SEMRush, Copyleaks’in gücünü dahil ederek kendi ürününün seviyesini yükseltmeyi başardı.
SEO ve Dijital Pazarlama Platformu
Reklam, Ortak Pazarlama Programı
Rakuten, işletmelerin ve ürünlerinin tanımını içeren bir bağlı kuruluş pazarlama programına ev sahipliği yapar. Rakuten’in inceleme sürecinin bir parçası, yayıncının içeriğinin orijinal olup olmadığını kontrol etmeyi içeriyordu. Dahili ekipleri, potansiyel ortaklardan web siteleri eklemek ve diğer web sitelerinden kopyalayıp kopyalamadıklarını tespit etmek için API’yi kullanır.